Навчальний семінар-тренінг щодо підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники

Чернівецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчальний семінар-тренінг щодо підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники. Семінар проходив у два етапи: 25, 26, 27 лютого та з 4, 5, 6 березня 2015 року. За поданням районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в семінарі взяли участь у навчанні 16 осіб із Глибоцького, Заставнівського, Кіцманського, Вижницького, Сторожинецького районів області та м.Чернівці.

Метою проведення даного заходу є формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомних сімей, сімей опікунів, піклувальників, усиновлювачів, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків шляхом засвоєння інформації щодо необхідних сфер компетенції.

Основними завданнями навчання є розгляд обсягу повноважень, прав та обов’язків прийомних батьків, опікунів, піклувальників та ознайомлення з основними положеннями чинного законодавства щодо функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;  розкриття соціально-психологічних особливостей дітей, які потребують сімейного виховання.

Після завершення навчання довідки та рекомендації про включення до єдиного банку даних про потенційних усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників отримали три сім’ї – в якості  прийомних батьків, одна сім’я та три особи – в якості опікунів, піклувальників та дві сім’ї – як усиновлювачі.